Dyskusja użytkownika:IHaveCripplingDepression

Z Nondanych

Wstepne sugestie

Sprawy dotyczące NonDanych będę objaśniał tutaj. Po pierwsze: super, że z nami tu jesteś i że nam pomagasz! Na początek objaśnię nieco zasady:

 • Wypisujemy wszelkie możliwe motywy, nawet jeśli nie są pierwszoplanowe i znaczące dla fabuły. Motywy wpisujemy zawsze. Im więcej, tym lepiej – o tym będzie niżej.
 • Wątek to zbiór stron wspólnie tworzących jakiś rozdział. W jednym wątku więc można umieszczać strony linkujące do siebie lub posiadające wspólne źródło. Strona, na której zwiedzając muzeum przypadkowo spotykamy Hefajstosa, nie będzie należała do wątku Bogowie Greccy.
 • Jest mnóstwo pojedynczych stron, którym śmiało można dawać (Brak wątku) jako wątek. Nie muszę tłumaczyć, co to za strony ;)
 • Poziom konwergencji trzeba ustalać w miarę możliwości obiektywnie. Kryteria najczęściej są takie:
  1. Strona, której zupełnie nie da się sensownie zalinkować, ponieważ odnosi się do treści z poprzedzających ją stron i bez tego kontekstu by nie miała sensu.
  2. Strona, której logiczne zalinkowanie jest możliwe, ale przy spełnieniu kilku warunków, takich jak obecność kilku motywów.
  3. Strona, którą da się w miarę swobodnie linkować, ale wymagany jest jakiś wspólny element.
  4. Najtrudniej to sprecyzować. Strona, którą da się swobodnie linkować, ale nie aż tak swobodnie, jak poziom 5.
  5. Strona, do której można swobodnie i niemal bez przeszkód linkować, a treść rozpoczyna nowy, świeży rozdział. Takie strony to np. wszystkie budzisz się…, dotarłeś do miasta X.
 • Śmiało używaj znaczników moderacji.
  • Potrzebuje moderacji – strona napisana niedbale, wymaga przerobienia, połączenia, itd.
  • Potrzebuje humoru – strony ze zwrotami akcji lub przydługimi opisami, które powinny być śmieszne, a nie są.
  • Potrzebuje grafiki – nikt nie będzie specjalnie tworzył kilkuset grafik, więc zaznaczamy wszędzie tam, gdzie ilustrację można łatwo znaleźć w internecie lub wykonać niewielkim nakładem sił (typu przeróbka w photoshopie do zrobienia w 5 minut).
  • Potrzebuje więcej wyjść – tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się moderacja linków wychodzących. Brakuje wyjść? Wyjścia są, ale kiepskie lub nielogiczne? Wszystkie opcje to umieranie, powrót do strony 1 i brak rozwoju ciekawej sytuacji?
  • Świetna strona – jeśli coś jest naprawdę śmieszne, inspirujące i dające przykład, zaznaczamy. Czasami można do zaznaczyć nawet, jeśli strona wymaga moderacji albo jedynie ma potencjał.
 • Pole opisu nie jest obowiązkowe. Brać należy pod uwagę to, że prawdopodobnie jesteś jedyną osobą, która będzie przeglądała tę stronę, więc zaznacz to, co najważniejsze.

Przelecę trochę teraz twoje opisy i podpowiem, co można poprawić:

 • Gra:Strona 55554,9999 – ta strona nie na leży do wątku Bogowie greccy, żadna z linkujących stron nie jest w tym wątku. Każda z pojawiających się postaci opartych o prawdziwe lub zaczerpnięte z mitologii/popkultury powinna dostać swój motyw, czyli zarówno Afrodyta, jak i Zinedine Zidane. Postaciom ludzkim dodajemy podmotyw człowiek (nie wyświetla się w proponowanych tagach, bo ma ł) i można dodać jeszcze coś wskazującego zawód, np. sport, muzyka lub bogowie. Konwergencja poziomu 1, bo strona ewidentnie odwołuje się do czegoś, co było wcześniej. Śmiało twórz motywy, jeśli nie znajdziesz niczego pasującego – jeśli słowo ma kilka popularnych synonimów, to można utworzyć np. Motyw:menel żul kloszard (słowa oddzielane spacjami), zaś jeśli przypadkowo zduplikujesz jakiś motyw, to nic złego się nie stanie.
 • Gra:Strona 4812dopisałem kilka tagów. Serio, warto wyciskać, co się da.
 • Gra:Strona 4811dopisałem kilka tagów i wywaliłem motyw Serogłowego Słonia. Nie umieszczamy w motywach tego, co jest w linkach – faktycznie po kliknięciu okaże się, że to jest słoń, ale inny link może prowadzić do opcji, w której właścicielem głosu jest ktoś inny.
 • Nie trzeba pisać, które strony kontynuują wątek – po to właśnie przyporządkowujemy wątki, reszta zrobi się sama.

Dużo się tego zrobiło, ale mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe. Jakby co, to pisz śmiało. Dzięki za wkład jeszcze raz! Serscull (dyskusja) 13:36, 16 lut 2020 (CET)

Redlinki

Hola, mości Panie! Strony nieistniejące powinny posiadać typ strony redlink zamiast zwykła strona ;) Serscull (dyskusja) 18:04, 22 lut 2020 (CET)

Jedziemy dalej

Przydaloby się w ogóle posiedzieć przy tym na IRCu :P Za błędy nie przepraszaj, wszyscy się uczymy.

 • Opisując redlinka napisz pokrótce w opisie, co się powinno wydarzyć – jeśli opis linku sugeruje zjedzenie znalezionego żelka, to w opisie napisz zjadamy znalezionego na trawie żelka.
 • Jest zasada: każdy wątek ma tylko jeden punkt początkowy. Istnieje kilka wątków związanych z przebywaniem w szpitalu psychiatrycznym i każdy z nich jest osobnym kontinuum, dlatego jest Szpital psychiatryczny (A), B i tak dalej. Możliwy jest jeden wyjątek: jeśli dwie strony roxpoczynające wątek posiadają te same wyjścia (czyli tak czy inaczej dążą do połączenia się), wtedy nie trzeba zakładać nowego wątku - jeśli odstęp od początku do konwergencji wynosi kilka stron, również należy założyć nowy wątek lub podwątek.
 • Opisywanie motywów idzie Ci znakomicie.

Niech Waty będą z Tobą. Serscull (dyskusja) 11:16, 2 mar 2020 (CET)