Dyskusja użytkownika:209po

Z Nondanych

Idzie nieźle! Takie tam na przyszłość:

 1. Starajmy się umieszczać przynajmniej jeden motyw. Chyba, że naprawdę się nie da, a konwergencja wynosi 1.
 2. Gra:Strona 3333,81 – idzie dopisać jeszcze mózg oraz żart.
 3. Przy nadmiarze kiepskiego języka można dawać potrzebuje moderacji. Wtedy w polu opisu dodajemy, że chodzi o poprawę stylistyki.
 4. Gra:Strona 621,861 – super, że dałeś kino, bo było w domyśle („zabrać na film” to oczywiście, że do kina), ale film też się powinno dodać. W ogóle: jeśli są dwa motywy, z czego jeden jest podmotywem drugiego, ale obydwa pasują, to można dać obydwa, jeśli potem to komuś ułatwi wyszukiwanie. Np. jeśli spotykamy mechanika samochodowego (mechanik samochodowy = podmotyw samochód) przy pracy, to dajemy jedno i drugie (mimo, że mechanik samochodowy jest podmotywem samochodu). Co innego, gdybyśmy spotkali go w knajpie, to wtedy tylko mechanik.
  Potrzebuje zdjęcia – na pewno na commons jest zdjęcie gościa w kominiarce!
 5. Zerknij na tego diffa :) Dodałem świetną stronę, bo ją nieco dośmieszniłem.
 6. Motywy związane z cierpieniem i naruszeniem integralności cielesnej: tutaj. Serio, warto chociaż raz przepatrzeć listę motywów. Tam jest kilka duplikatów, ale ja to reperuję na bieżąco.
 7. Motyw:Bieganie uciekanie. Podpiąłem ucieczkę pod to właśnie. Z pewnych względów dobrze jest traktować te pozornie osobne czynności synonimicznie.
 8. Gra:Strona 621,003 – ta strona posiada ogromną moc DYWERGENCJI, bo można do niej wrzucić tak naprawdę wszystkie strony, za pomocą których znajdujemy się w dziwnych miejscach. No i motyw szukanie.
 9. Gra:Strona 4135 – u, panie:
  1. Typ strony REDLINK
  2. Opisując redlinka koniecznie trzeba opisać, co się na danej stronie powinno wydarzyć.
  3. Jeśli opisując jakiś wątek trafisz nagle na opisanego redlinka, koniecznie zajrzyj do opisu na ND. Może się okazać, że dwie niepowiązane ze sobą strony linkowały do tego samego redlinka i będzie on miał sens tylko w związku z wątkiem a. Wtedy trzeba zmienić adres linku w wątku B.

Wyszło tego dużo, ale to lata miesiące doświadczenia, których też nabierzesz. Serscull (dyskusja) 12:35, 4 kwi 2020 (CEST)

Jedziemy dalej. Nie bardzo się mam czego czepiać, więc garść rad.

 1. Świetnie zrobiony motyw cyjanku! Podobnie ze skillem i atrybutami.
 2. Na zaś przypominam o pozostałych typach stron: Restart i Ślepy Zaułek.
 3. Jeśli strona jest króciutka i nie ma humoru, ale jest niezbędna w narracji, to można:
  1. Zaznaczyć potrzebuje moderacji i zaproponować połączenie z wejściem/wyjściem;
  2. Nie zaznaczać nic! Czasami krótka strona jest potrzebna do pozostawienia samej sobie – szczególnie, jeśli zmiana tempa narracji pomaga budować humor.
 4. Potrzebuje więcej wyjść dajemy na każdej stronie, której wszystkie wyjścia prowadzą do niechybnej śmierci.

Serscull (dyskusja) 19:24, 4 kwi 2020 (CEST)

Pyk pyk pykpyk

 • Jak wpiszesz dwie literki, to wyskakują propozycje motywów. Sęk w tym, że propozycja się ukrywa, jeśli wpisywane słowo zawiera literkę "Ł". Serio, nikt nie wie dlaczego. W każdym razie jak chcesz znaleźć łapówka korupcja przekupstwo, to nie znajdziesz tego pisząc "ŁAP", ale "kor" albo "przek" już tak.
 • można tak. To nie jest konkretny sklep.
 • Potrzebuje moderacji, gdy brakuje kursyw/cudzysłowów lub są używane niepoprawnie. Albo poprawiamy od razu. Jak zdania brzmią na pisane przez gimnazjalistę, też.
 • Zerknij

Masz dobre tempo! Serscull (dyskusja) 10:37, 7 kwi 2020 (CEST)

Pliska

 • Gra:Strona 5345345,93 – nie dałeś potrzebuje moderacji, a nic na tej stronie nie jest takie, jak powinno od strony redakcyjnej.
 • Gra:Strona 323634 – próbujemy wyjąć mysz, ale skąd? Opisy redlinków powinny w miarę możliwości przybliżać, co się działo na poprzednich stronach – wyjmujemy mysz z własnego oczodołu, to ważne. Ktoś będzie chciał podmienić redlink na istniejącą stronę i wstawi link do wyjmowania myszy z komputera.

Serscull (dyskusja) 23:02, 9 kwi 2020 (CEST)

Wiadro wody

Ale nie za zimnej. Sprawdź swój wkład i zerknij na te edycje, które nie są ostatnimi zmianami – przy nich coś pogrzebałem. A jak widzisz literówki na stronie, to poprawiaj śmiało, bo być może nikt poza tobą tego już nie zrobi. Serscull (dyskusja) 11:51, 13 kwi 2020 (CEST)

Pliska

Jak widzisz jakieś byki, to poprawiaj albo chociaż zaznaczaj potrzebuje moderacji. Na przykład ten wielokropek i jakieś głupie rzeczy stylistyczne. Docelowo wszystkie strony mają być doskonałe i jeśli któraś taka nie jest, to trzeba poprawić albo do poprawienia zgłosić. Jeśli to zostawisz, to nikt już potem tego nie poprawi. Serscull (dyskusja) 14:13, 19 kwi 2020 (CEST)

Zapętlanie

Na razie nic z tym nie robimy i zostawiamy, jak coś. Serscull (dyskusja) 10:13, 29 maj 2020 (CEST)