Dyskusja użytkownika:Adoor321

Z Nondanych

To tak:

 1. Czy wątek z przeglądarką internetową odnosi się jakoś do wątku „Komputer”? Jeśli nie, to nie powinien być oznaczony jako podwątek – chyba, że dodamy przeglądanie Internetu jako opcję. Ale tam jest pewien określony, konkretny komputer, na którym niewiele można zrobić. Natomiast bez względu na kontinuum i chronologię umieszczamy MOTYW komputera.
 2. Pamiętaj, że zawsze możesz zaproponować dodanie obrazka – zwłaszcza na stronie rozpoczynającej wątek. Zaznacz "potrzebuje grafiki" – również wtedy, jeśli proponujesz poszukać innej.

No, nieźle! Serscull (dyskusja) 13:01, 16 lip 2019 (CEST)

 1. Tworząc wątek (mam nadzieję, że edytujesz przy użyciu formularza?) wpisujesz wątek nadrzędny w polu Jest podwątkiem wątków:. Czyli właśnie tak, jak to pierwotnie zrobiłeś z przeglądaniem stron internetowych.
 2. Motyw to NIE podwątek. Motyw to przedmiot, osoba, sytuacja. Różne niepowiązane ze sobą strony mogą mieć te same motywy (np. motyw gazeta – gazetę widzę w kiosku, w bibliotece, leżącą na ulicy). Wątek to zbiór kilku stron z ciągłością fabularną. Czyli kiedy spotkamy sekretarkę przy komputerze, zarówno komputer jak i sekretarka muszą być opisani jako motyw.
 3. Brak wątku (tzn. wybrany jako opcja, a nie, że nieuzupełniony) jak najbardziej można stosować w różnych sytuacjach.
 4. Potrzebuje grafik dajemy tam, gdzie by się przydały i będzie łatwo coś znaleźć – nie wymagajmy, żeby ktoś stworzył milion rysunków. Tu się kieruj wyczuciem – przede wszystkim strony zaczynające wątki powinny być dopieszczone i grafika często w tym pomoże, ale nie zawsze. Sytuacje, w których bym zaznaczył potrzebę dołożenia grafiki to grzebanie w śmietniku, rozbita szyba, kontrola na drodze, itd.

Serscull (dyskusja) 18:51, 17 lip 2019 (CEST)

Czy pobieranie nie ma czegoś wspólnego z komputerami oraz internetem? Umieść jako motywy nadrzędne ;) Spam natomiast może zaistnieć jako motyw. Mamy 4500 stron i któraś z nich zapewne do tego zjawiska nawiązuje. Proponuję dać to jako podmotyw dla komputera, internetu i może wandalizmu (jeśli nie ma motywu wandalizm, to stwórz – jako podmotyw przestępczości). Śmiało rób więcej edycji. Serscull (dyskusja) 18:09, 18 lip 2019 (CEST)

Staraj się pomyśleć, co jeszcze może się stać tagiem. Zrobiłem Motyw:Pamięć dysk komputer – być może się przyda kiedyś. Tak trzymać! Serscull (dyskusja) 13:15, 20 lip 2019 (CEST)
No tak, tworząc go musiałem być nieobecny myślami. Masz rację – Pamięć dysk pendrive zostaje, a tamten usunąłem. Serscull (dyskusja) 00:21, 22 lip 2019 (CEST)

Restart

Pomysł dobry, ale można załatwić to prościej – przez potrzebuje więcej wyjść. Róbmy jedno i drugie. Serscull (dyskusja) 11:24, 22 lip 2019 (CEST)

Tagi z synonimami

Kolejne słowa oddzielamy spacją, nie ukośnikiem. Jeśli w formularzu wpiszesz „klo”, to ten zaproponuje Menel żul kloszard – nie nastąpiłoby to przy użyciu ukośników. Serscull (dyskusja) 15:15, 22 lip 2019 (CEST)

W sytuacjach, w których dodajesz synonim nie rób przekierowania, tylko po prostu utwórz drugi motyw i daj mi znać – usunę wtedy ten niepotrzebny i poprawię linki botem. Serscull (dyskusja) 12:54, 23 lip 2019 (CEST)

Przeglądnij sobie swój wkład i sprawdź edycje, które nie są oznaczone jako ostatnia zmiana – szybko w ten sposób zobaczysz, co poprawiałem ;) Serscull (dyskusja) 12:01, 24 lip 2019 (CEST)

Strona 343

Być może ktoś zrobił stronę, która linkuje do niej poprzez <choose> i zrobił to niekompetentnie. Ośmielisz się stworzyć typ strony zbierający strony bez wejść lub z innymi awariami? ;) Serscull (dyskusja) 11:40, 26 lip 2019 (CEST)

Typ strony Gry:Ślepy zaułek stosujemy, gdy jedyną opcją jest powrót do poprzedniej strony. Serscull (dyskusja) 15:45, 28 lip 2019 (CEST)

Wątek Gry:Pobieranie ładowanie live.exe

Brakuje strony będącej początkiem wątku. Jesteś w nim lepiej rozeznany – znajdziesz ją? Serscull (dyskusja) 21:30, 29 lip 2019 (CEST)

Źle nastawiłem bota – za każdym razem wyszukiwał Pobieranie dopisując ładowanie, również w wątkach. Dzięki za czujność. Serscull (dyskusja) 10:50, 30 lip 2019 (CEST)

Wincyj tagów

Przeglądnij ostatnie poprawki. Dalej proszę o więcej motywów. Nawet, jeśli pozornie nie ma to sensu.

re

 1. Jakiś troll dał półpauzę w tytule strony. Przeniosę.
 2. Więcej podwątków überwątku Budzisz się można potworzyć, jasne. Podwątek można zakładać, załóżmy, przy minimum trzech stronach cechujących się oryginalnością. Problem jednak jest taki, że byłoby kilka równoległych podwątków zawierających walkę ze zwierzątkiem – do przemyslenia, może jakaś burza mózgów na spotkaniu nastąpi.
 3. Motywy działają jak kategorie i nie szkodzi, żeby tworzyć kategorie nadrzędne – zwłaszcza, że do tych ogólnych też co nieco na pewno wpadnie. Na razie zrobiłem też kilka metawątków, typu * Strony pisane niezrozumiale, * wybór i *losowe wydarzenie – je też można umieścić w takiej kategorii zbiorczej.
 4. Ja też muszę odzyskać trochę sił przed edytowaniem, także spoko. Serscull (dyskusja) 14:58, 6 sie 2019 (CEST)

Takie tam

 • Strona 1557 – śmiało bym dodał motywy MTV oraz pasta do zębów. A jeśli widzisz badziewne strony/wątki, dawaj SDU lub EK. Serscull (dyskusja) 21:34, 6 paź 2019 (CEST)

Losowe wydarzenie

Jeśli uzupełniając stronę natkniesz się na wstawiony motyw losowe wydarzenie, to znaczy, że strona gdzieś zawiera znaczniki choose i to komplikuje robotę. Jestem w trakcie obmyślania najseksowniejszego sposobu moderacji takich stron i najprawdopodobniej będzie się to wiązało z koniecznością rozbijania takich stron na kilka mniejszych (wtedy każdej z osobna przypiszemy motywy). Póki co olewaj takie strony, z tym się zabawimy później. Serscull (dyskusja) 12:13, 10 paź 2019 (CEST)